Ładuję ... ...
ETI & zrównoważony rozwój

 


Dbamy o środowisko naturalne!

Zrównoważony rozwój obejmuje wiele kwestii, które bezpośrednio wpływają na społeczeństwo. Zanieczyszczenie środowiska naturalnego staje się coraz bardziej powszechne. Każdego roku około 9 milionów ton odpadów z tworzyw sztucznych trafia do oceanów.
Z tego 20% odpadów z tworzyw sztucznych pochodzi ze statków, reszta przechodzi przez ląd za pośrednictwem kanałów, plaży lub innych prosto do morza. Powoli, firmy i osoby prywatne, zdają sobie sprawę z konieczności zmiany podejścia do środowiska i jego zasobów.
Jest to jedyna droga, by poprzez ochronę środowiska, zachować świat dla przyszłych pokoleń.
Poprzez zrównoważony rozwój, także ETI, jako firma turystyczna, wywodząca się z rejonu Morza Czerwonego, bierze aktywny udział w procesach wpływających na poprawę środowiska naturalnego.
 

Zrównoważony rozwój w ETI

Termin ten powstał w 1983 roku w ramach Komisji Brundtland, Komisji Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska i Rozwoju. Komisja, której przewodniczył premier Norwegii Gro Harlem Brundtland, miała na celu określenie długoterminowych perspektyw polityki rozwoju, które powinny chronić środowisko.
Zrównoważony rozwój oznacza zatem, pogodzenie społecznej kompatybilności z ostrożnym wykorzystaniem naszych zasobów naturalnych, a tym samym przyjęcie odpowiedzialności za naszą przyszłość.
W ETI kojarzymy zrównoważony rozwój z ochroną natury oraz z zachowaniem zasobów przyrody i naszej ziemi w jak największym stopniu dla dalszych pokoleń.
Z tego powodu unikanie plastiku w naszych hotelach, współpraca z HEPCA i podpisywanie deklaracji "Code Red" są niezwykle ważne!

ETI i ochrona środowiska nad Morzem Czerwonym

ETI pochodzi z Egiptu, więc oczywiste jest, że zaczynamy tutaj naszą pracę. Zwłaszcza w regionach turystycznych trudno jest egzekwować ochronę środowiska. Dlatego zaczynamy od siebie, ponieważ jesteśmy przekonani, że połączenie ochrony środowiska z turystyką jest możliwe!
Istnieje wiele koncepcji oraz informacji o tym, jak ustanowić zrównoważony rozwój w firmach. W turystyce wydaje się to trudne! Jednakże, współpraca między hotelami RED SEA HOTELS i HEPCA
w zakresie usuwania i segregacji odpadów, rozpoczęta wiele lat temu, była pierwszym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. więcej
 

zobacz więcej