Ładuję ... ...
Niekończące się wakacje w Egipcie

Zastanawiacie się, gdzie pojechać na wakacje w okresie jesienno-zimowym, by zaznać pełni lata? Egipt to kierunek, który sprawdzi się przez cały rok. W kraju Sfinksa lato się nie kończy!

Temperatury w okresie jesienno-zimowym w Egipcie

Wbrew pozorom kwestia temperatur w Egipcie budzi bardzo duże emocje wśród turystów. Ci, którzy uwielbiają gorące klimaty wybierają urlopy w sezonie letnim. Jednak spora część odwiedzjących uważa, że upał im nie służy i preferują wakacje w okresie jesienno-zimowym. Dla przykładu polskie jesienne słoty, które zaczynają się już w listopadzie z powodzeniem można zamienić na 27 stopni ciepła w Egipskim słońcu. Oczywiście wraz z kolejnymi miesiącami robi się nieco chłodniej, ale wciąż jest przyjemnie. W styczniu i lutym można się tam spodziewać około 23 stopni.

Atrakcje w okresie jesienno-zimowym w Egipcie

Można powiedzieć, że w zasadzie wszystkie atrakcje, które oferują poszczególne kurorty są dostępne dla odwiedzających przez cały rok. Co więcej spokojnie można zaplanować opalanie się i kąpiele w morzu w każdej porze roku, nawet zimą. Jedyną rzeczą, o której warto pamiętać podczas jesienno-zimowych wakacji, to to, że w tym okresie dzień jest krótszy. Jeśli więc lubicie aktywny wypoczynek i zwiedzanie, warto wziąć pod uwagę fakt, że słońce zachodzi wcześniej.

Zabytki w Egipcie

Zima w Egipcie

Zimowe wakacje w Egipcie mogą okazać się strzałem w 10! Wiele atrakcji do zwiedzania jest wówczas bardziej dostępnych, temperatury są o wiele łagodniejsze i sprzyjają wycieczkom. Warto także podkreślić, że nasze kurorty dbają o duże zróżnicowanie pod względem oczekiwań gości. W ofercie znajdziecie hotele rodzinne, dla dorosłych, w których organizacja podporządkowana jest oczekiwaniom odwiedzających: z kompleksami basenowymi, SPA, restauracjami a la carte, czy choćby centrami sportów wodnych.

To co? Do zobaczenia na jesienno-zimowych wakacjach w Egipcie!