Ładuję ... ...
Ochrona Środowiska

 

RED SEA HOTELS -  Mówimy „NIE” plastikowi jednorazowego użytku! 


Rozpoczęta wiele lat temu współpraca między RED SEA HOTELS i HEPCA w zakresie usuwania i segregacji odpadów była pierwszym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Jej podstawowym celem było to, by odpady nie trafiały na pustynie lub do Morza Czerwonego, ale były właściwie usuwane poprzez procesy utylizacji i recyklingu.
W Marsa Alam po raz pierwszy osiągnięto pozarządowe porozumienie dotyczące gospodarowania odpadami. Zgodnie z umową ciężarówki HEPCA codziennie oczyszczają z odpadów 200-kilometrowe wybrzeże, a następnie transportują je do centrum recyklingu w Marsa Alam. Tam zanieczyszczenia są sortowane na organiczne i nieorganiczne,
a następnie część odpadów organicznych przekazywana jest tamtejszym plemionom Beduinów jako pasza dla zwierząt. Dobrze odżywione kozy produkują wysoko wartościowe mleko, które trafia na rynek. Na handlu bezpośrednio korzysta również lokalna społeczność Beduinów. Zrównoważonym i odpowiedzialnym działaniem jest zmniejszanie ilości odpadów z tworzyw sztucznych i zapobieganie wytwarzaniu nowych odpadów tego typu.

 


            

 

Od lata 2018 r. w ramach zrównoważonego rozwoju RED SEA HOTELS stosuje tworzywa organiczne oraz nadające się do wielokrotnego użytku, rezygnując ze stosowania tworzyw sztucznych. Tym samym w hotelach Siva Grand Beach, The Grand Hotel Hurghada i w trzech hotelach RED SEA HOTELS w Port Ghalib od października 2018 roku w dużym stopniu nie są stosowane tworzywa plastikowe. W pozostałych hotelach sieci RED SEA HOTELS proces wdrażania zakończył się pod koniec 2019 roku.

W praktyce oznacza to, iż wszystkie sztućce plastikowe jednorazowego użytku zostały zastąpione przez stal nierdzewną, talerze plastikowe przez porcelanę, a jednorazowe plastikowe kubki przez kubki zwrotne. Dodatkowo kupiono wiele nowych zmywarek. W pokojach dla gości plastikowe worki na pranie zastąpiono workami z tkaniny, zainstalowano kosze na śmieci, w tym papierowe worki z pojemnikami ze stali nierdzewnej, a w łazienkach napełniane szklane dozowniki na mydło. Plastikowe butelki z wodą są stopniowo zastępowane w ogólnodostępnych strefach hotelowych oraz w pokojach przez dystrybutory wody oraz szklanki i butelki wielokrotnego użytku.

 

Siva Grand posiada certyfikat

 

 

 

Oprócz hotelu Siva Grand Beach, cztery nowe hotele RED SEA HOTELS, The Grand Palace, Grand Marina, Palace Sahl Hasheesh i Grand Hotel Sahl Hasheesh będą także prowadzone zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, rezygnując ze stosowania tworzyw sztucznych na rzecz produktów organicznych, nadających się do wielokrotnego użytku.  Oprócz tego w naszych hotelach RED SEA HOTELS stawiamy sobie za cel zmniejszenie ilości odpadów z branży hotelarskiej i zapewnienie zrównoważonych i odpowiedzialnych zakupów.