Ładuję ... ...
HEPCA

Współpraca ETI z HEPCA
 

Czym się zajmuje HEPCA?
 

W 1992 roku 12 aktywistów, zaangażowanych w ochronę ekosystemów i zwierząt w rejonie Morza Czerwonego, założyło Stowarzyszenie Ochrony Środowiska HEPCA (Environmental Protection and Conversation Association). W krótkim czasie organizacja rozrosła się i stała się jedną z największych egipskich organizacji ochrony przyrody. Oprócz działalności, mającej na celu wdrażanie idei związanych z ochroną środowiska, HEPCA koncentruje się również na usuwaniu zanieczyszczeń środowiska i zapobieganiu dalszym procesom degradacji przyrody. Od lutego 2011 r. HEPCA zobowiązała się do usuwania śmieci i odpadów na terenie Hurghady, poprzez skuteczne zarządzanie odpadami z uwzględnieniem recyclingu, właściwej utylizacji i ewentualnego procesu produkcji gazu i energii.
RED SEA HOTELS od lat wspiera projekt HEPCA w ramach utylizacji śmieci i odpadów, współpracując z organizacją w tym zakresie.
Dodatkowo HEPCA roztacza kuratelę nad tradycyjnym rzemiosłem Beduinów, chroniąc w ten sposób rękodzieło rodzimych mieszkańców Egiptu. W tym celu zorganizowała dwa duże centra handlowe w formie namiotów Beduinów, stwarzając możliwości poprawy ich sytuacji ekonomicznej, jednocześnie popularyzując miejscową kulturę i sztukę. HEPCA jako Stowarzyszenie Ochrony Środowiska, walczące z zanieczyszczeniami i odpadami na terenie Egiptu, cieszy się pełnym wsparciem RED SEA HOTELS.

 

RED SEA HOTELS wspiera HEPCA

W Marsa Alam po raz pierwszy osiągnięto pozarządowe porozumienie dotyczące gospodarowania odpadami. Zgodnie z umową, ciężarówki HEPCA codziennie oczyszczają z odpadów 200-kilometrowe wybrzeże, a następnie transportują je do centrum recyclingu w Marsa Alam. Tam zanieczyszczenia są sortowane na organiczne i nieorganiczne, a następnie część odpadów organicznych przekazywana jest tamtejszym plemionom Beduinów jako pasza dla ich zwierząt. Dobrze odżywione kozy produkują wysoko wartościowe mleko, które trafią na rynek. Na handlu korzysta również bezpośrednio społeczność lokalna Beduinów.

 

 

ETI PODPISAŁO DEKLARACJĘ „CODE RED” ORGANIZACJI HEPCA DOTYCZĄCĄ OCHRONY ŚRODOWISKA NAD MORZEM CZERWONYM.

Deklaracja Odpowiedzialności Ekologicznej stanowi zbiór norm i standardów ochrony gatunków fauny i flory dla zrównoważonego rozwoju turystyki w Egipcie.
ETI zobowiązało się do przestrzegania ustalonych zasad, m.in. poprzez dostawę łańcucha usług, istniejącymi już kanałami dystrybucji, bez zanieczyszczania środowiska naturalnego, dbając przy tym o jego zasoby i w pełni chroniąc lokalną faunę i florę regionu Morza Czerwonego. ETI propaguje również ochronę zwierząt i jest przeciwne więzieniu i organizowaniu wszelkich przedstawień, w których biorą udział zwierzęta. ETI przywiązuje dużą wagę do stosowania ekologicznych środków czyszczących, farb, paliw. Firma wspiera także programy badawcze w tym zakresie.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.hepca.org