Ładuję ... ...
TUNEZJA

 NOWOŚĆ- zapraszamy do orientalnej Tunezji!
 

Tunezja to kraj w Afryce Północnej rozciągający się pomiędzy Morzem Śródziemnym a pustynią Sahara. Graniczy z Algierią i Libią. Północ kraju jest górzysta (góry Atlas) i gęsto zalesiona. Im dalej na południe, ukształtowanie terenu zmienia się w coraz bardziej płaskie i suche.
Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski. Na wschodnim wybrzeżu bardziej suchy. Na północy występuje klimat podzwrotnikowy, od pośredniego między morskim a kontynentalnym, na południu zwrotnikowy skrajnie suchy-kontynentalny.  

Tunezja jest krajem, gdzie od wieków krzyżowały się wpływy europejskie i arabskie, a także orientalne. Ten kraj z jakże bogatą historią i wysokim poziomem kultury, pełny jest jednak kontrastów, które widać na każdym kroku. Zróżnicowany krajobraz daje zaś ciekawe możliwości wypoczynku.
Dla turystów Tunezja to raj. Najbardziej kusząca jest oczywiście cześć położona nad Morzem Śródziemnym. Można tu znaleźć wiele luksusowych kurortów z hotelami oferującymi usługi najwyższej klasy. Nurkowanie w ciepłych wodach, pełnych tropikalnych ryb i koralowców to główna atrakcja. Dla aktywnych turystów są również dostępne trasy górskie, oraz wiele zabytkowych miejsc do zwiedzania no i oczywiście bezkresne piaski Sahary.

 

 

Na wakacjach w Tunezji koniecznie trzeba zobaczyć starożytną Kartaginę, wyspę Djerbę oraz popularną miejscowość Hammamet, która słynie z piaszczystych plaż i spokojnej atmosfery nadmorskiego miasteczka. Warto odwiedzić także Tunis, stolicę Tunezji, gdzie znajdziemy jedną z najciekawszych medin a także ciekawe muzeum Bardo. Wczasy w Tunezji to doskonałe połączenie relaksu na białej afrykańskiej plaży z poznawaniem unikatowej kultury tego kraju.

 

Odkryj z nami świat Orientu na Djerbie.

rezerwuj już teraz 

{offers}