Ładuję ... ...
Sharm El Sheikh

Na południowym krańcu Półwyspu Synai, pomiędzy Zatoką Sueską, a Zatoką Akaba położony jest ekskluzywny nadmorski kurort Sharm El Sheikh. Jest to jedna z największych miejscowości wypoczynkowych w Egipcie i stanowi idealną bazę wypadową do nurkowania oraz lokalnych wycieczek fakultatywnych. Ośrodek słynie ze spektakularnych raf koralowych, które są jednymi z najlepszych i najbardziej zróżnicowanych na świecie (występuje ponad 100 różnych gatunków ryb i koralowców). Niezwykle piękne i luksusowe hotele położone są wzdłuż wybrzeża i dzielą się na wiele dzielnic. Jedną z najstarszych i najbardziej reprezentacyjnych części kurortu jest dzielnica Naama Bay.
Naama Bay to tętniące życiem centrum Sharm El Sheikh z piękną piaszczystą plażą i bardzo dobrze zagospodarowaną promenadą. Tuż przy plaży usytuowane jest centrum rozrywki, liczne kawiarnie, sklepy z pamiątkami i restauracje. Życie nocne w Naama Bay to przede wszystkim lokalne bary, dyskoteki, kluby oraz imprezy na plaży.
Sharks Bay leży ok. 10 km na północ od Naama Bay. Zatoka z piaszczystą plażą stwarza wspaniałe warunki do nurkowania i snurkowania. Znajdują się tu również piękne ogrody botaniczne oraz słynne pole golfowe Jolie Ville Golf. Hotele w Sharks Bay położone są na delikatnym wzniesieniu, dzięki czemu roztacza się z nich przepiękny widok na zatokę i Morze Czerwone.
Położone na północ od Sharks Bay Ras Nasrani słynie z unikalnych raf koralowych, które należą do najciekawszych i najbardziej różnorodnych na świecie. Rafa Ras Nasrani jest gęsto pokryta twardymi i miękkimi koralowcami przyciągającymi duże skupiska ryb i innych gatunków fauny morskiej. To idealne miejsce do znalezienia np. olbrzymich małż. Dopełnieniem cudownego wakacyjnego krajobrazu są przepiękne góry położone w głębi tej ciekawej strefy turystycznej.

WARTO ZOBACZYĆ:

STARY BAZAR W CENTRUM
Idealnym sposobem na zetknięcie się z tradycją i kulturą mieszkańców jest wizyta na starym targu w centrum Sharm El Sheikh. Usytuowane w uroczej arabskiej zabudowie, pośród ciasnych uliczek starego miasta, liczne sklepiki oferują m.in. lokalne rękodzieło, ceramikę, zioła oraz przyprawy. Jest to wspaniała okazja do targowania się oraz zakupu oryginalnych pamiątek z Egiptu.

RAS MOHAMMED
To najdalej wysunięty na południe punkt półwyspu Synaj i jednocześnie założony w 1983 r. park narodowy. Teren o powierzchni ponad 500 km2 zamieszkują liczne gatunki ptaków oraz ssaków. Park Ras Mohammed
słynie z prastarych, przepięknych i jedynych w swoim rodzaju raf koralowych. Idealne miejsce dla miłośników podwodnego świata przyrody.

LA DOLCE VITA
To ogromna scena klubowa, która może pomieścić nawet 4000 tancerzy. Dyskoteka znajduje się w Sharm El Sheikh, 12 km od Naama Bay. Co piątek odbywają się tu popularne imprezy na świeżym powietrzu z udziałem zagranicznych DJ-ów.

 

 REZERWUJ WAKACJE W SHARM EL SHEIKH!