Ładuję ... ...
Marsa Alam

Marsa Alam znajduje się ok. 800 kilometrów na południe od Kairu i ok. 300 kilometrów na południe od Hurghady. Położone na malowniczym wybrzeżu z ekscytującymi miejscami do nurkowania i jedną z  najpiękniejszych raf koralowych na świecie umożliwia poznawanie fantastycznego podwodnego świata. Ponadto w Marsa Alam można podziwiać piękne pustynie z surowymi górami i odkrywać unikalną florę i faunę. Niegdyś Marsa Alam było wioską utrzymującą się z wydobycia minerałów, a w czasach starożytnych ważnym punktem na szlaku handlowym między Nilem a Morzem Czerwonym. Dzisiejsze Marsa Alam bazuje głównie na dochodach z turystyki. Najlepszy czas na podróż do Marsa Alam to okres od października do kwietnia. Ze względu na klimat subtropikalny Egipt można zwiedzać przez cały rok, ale temperatury w tym okresie są najbardziej umiarkowane.
 

WARTO ZOBACZYĆ:

PARK NARODOWY WADI AL-GIMAL
Wadi Al-Gimal o powierzchni 7450 km2 jest jednym z 3 parków narodowych w Egipcie. Znajduje się ok. 115 km na południe od lotniska w Marsa Alam i rozciąga się od Morza Czerwonego na wschodzie do ok. 70 km w głąb lądu. Park jest domem dla wielu gatunków zwierząt, takich jak wielbłądy, dzikie małpy, manaty, żółwie morskie czy delfiny, które ze względu na przyjazne środowisko tworzą tu swoje siedliska.

ZATOKA ABU DABBAB
Bajecznie piękna okolica z dziewiczymi plażami oraz rafami koralowymi. ZatokaAbu Dabbab (ok. 30 km od Marsa Alam) zamieszkana jest przez setki gatunków zwierząt, m.in. żółwie zielone, mureny, skrzydlice, płaszczki, krowy morskie czy delfiny. Cicha zatoka jest też idealnym miejscem do nurkowania i pływania powierzchniowego z rurką.