Ładuję ... ...
Piramidy w Dahszur już otwarte dla turystów

Witajcie w niedzielę! Mam dla was świetną wiadomość! Wracam właśnie zachwycony z Egiptu. A cóż może zachwycić Profesora Eti? Ano kolejne zabytki otwarte dla turystów. Tym razem są to jedne z najstarszych piramid.

Piramidy w Dahszur

Dwa najstarsze obiekty w Egipcie właśnie zostały otwarte dla turystów. Obie położone są około 40 km od Kairu. Mówi się na nie Czerwona i Łamana. Zostały wzniesione dla władcy Snofru, który to był synem Cheopsa. Powiem wam, że jest to o tyle ciekawe, iż Piramida Czerwona była pierwszą postawioną tego typu budowlą w kształcie ostrosłupa.

Piramida

Oficjalne otwarcie

O możliwości zwiedzania piramid w Dahszur poinformował sam minister do spraw zabytków starożytności – Chalid el-Anani. W tym celu zorganizowano specjalną konferencję prasową. Polityk przyznał także, że w samej nekropolii Dahszur odkryto zbiór różnorodnych sarkofagów, a w niektórych z nich pozostawały jeszcze mumie.

Piramida Sfinks

Egipt to piramidy

Z moich obserwacji wynika, że turyści uwielbiają zwiedzać piramidy. I nic dziwnego – są to niezwykłe oryginalne budowle, budzące zachwyt. Każda informacja o tym, że możemy zwiedzać więcej czyni wycieczkę do Egiptu jeszcze ciekawszą. Jestem pewien, że otwarcie piramid w Dahszur znacznie wzmocni atrakcyjność pobytu w kraju Sphinksa. W końcu ostatni raz można było do nich wejść w 1965 roku!

Polecam serdecznie, Profesor Eti.

źródło: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/najstarsze-egipskie-piramidy-w-dahszur-otwarte-dla-turystow,952683.html